Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Poprawa efektywności energetycznej na terenie gminy Serock poprzez termomodernizację Zespołu Szkół w Zegrzu – to główny cel projektu, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzyma blisko 1,4 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. W ramach inwestycji zamontowane zostaną również panele fotowoltaiczne. Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz burmistrz miasta i gminy Serock Artur Krzysztof Borkowski wraz ze skarbnikiem Moniką Ordak.

 

Termomodernizacja to najlepszy sposób na poprawę efektywności energetycznej budynków. Jedną z przyczyn wysokich kosztów użytkowania domów mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej są nadmierne straty ciepła, powodowane przez np. złą izolację przegród zewnętrznych, nieszczelne okna i drzwi, a także źle funkcjonujące instalacje grzewcze. Dlatego warto poddawać budynki kompleksowej termomodernizacji.

 

– Projekty termomodernizacyjne są ważne, to realne oszczędności dla samorządów, efektywność energetyczna, ograniczanie niskiej emisji. To kolejny taki projekt realizowany na Mazowszu i w przyszłości inwestycje będą kontynuowane – powiedział  wicemarszałek Wiesław Raboszuk – tym razem skorzysta szkoła w Zegrzu, jest to budynek stary, niedoinwestowany, a dzięki środkom z RPO WM uda się zmienić ten stan.

 

Dla mieszkańców i środowiska

Fundusze europejskie na przeprowadzenie termomodernizacji pozyskało miasto i gmina Serock. Projektem objęty zostanie budynek Zespołu Szkół w Zegrzu, który został wybudowany w 1960 r. Prace inwestycyjne będą polegały m.in. na dociepleniu styropianem ścian zewnętrznych starej części budynku szkoły, dociepleniu wełną mineralną stropodachu i dachu nad salą gimnastyczną.

Wnioskodawca wymieni okna w budynku oraz dociepli podłogę na gruncie w sali gimnastycznej. Modernizację przejdzie także system ogrzewania i instalacja c.o. Aby efekt działań był bardziej ekologiczny, na dachu zainstalowane będą panele fotowoltaiczne.

 

Realizacja projektu przyczyni się do oszczędzania energii, pozwoli uzyskać niższe koszty związane z ogrzewaniem zimą czy chłodzeniem obiektu latem.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja Zespołu Szkół w Zegrzu

Beneficjent: Miasto i Gmina Serock

Całkowita wartość projektu: 2 784 015,85 zł

Kwota dofinansowania: 1 396 744,84 zł

Działanie 4.2 Efektywność energetyczna

 

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2019 r. zaplanowano kolejne 10 konkursów na ponad 171,2 mln zł.

Szczegółowy harmonogram naborów dostępny jest na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych