Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Poprawa efektywności energetycznej na terenie gminy Serock poprzez termomodernizację Zespołu Szkół w Zegrzu – to główny cel projektu, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzyma blisko 1,4 mln zł dofinansowania z RPO WM 2014-2020. W ramach inwestycji zamontowane zostaną również panele fotowoltaiczne. Dzisiaj umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz burmistrz miasta i gminy Serock Artur Krzysztof Borkowski wraz ze skarbnikiem Moniką Ordak.

 

Termomodernizacja to najlepszy sposób na poprawę efektywności energetycznej budynków. Jedną z przyczyn wysokich kosztów użytkowania domów mieszkalnych i budynków użyteczności publicznej są nadmierne straty ciepła, powodowane przez np. złą izolację przegród zewnętrznych, nieszczelne okna i drzwi, a także źle funkcjonujące instalacje grzewcze. Dlatego warto poddawać budynki kompleksowej termomodernizacji.

 

– Projekty termomodernizacyjne są ważne, to realne oszczędności dla samorządów, efektywność energetyczna, ograniczanie niskiej emisji. To kolejny taki projekt realizowany na Mazowszu i w przyszłości inwestycje będą kontynuowane – powiedział  wicemarszałek Wiesław Raboszuk – tym razem skorzysta szkoła w Zegrzu, jest to budynek stary, niedoinwestowany, a dzięki środkom z RPO WM uda się zmienić ten stan.

 

Dla mieszkańców i środowiska

Fundusze europejskie na przeprowadzenie termomodernizacji pozyskało miasto i gmina Serock. Projektem objęty zostanie budynek Zespołu Szkół w Zegrzu, który został wybudowany w 1960 r. Prace inwestycyjne będą polegały m.in. na dociepleniu styropianem ścian zewnętrznych starej części budynku szkoły, dociepleniu wełną mineralną stropodachu i dachu nad salą gimnastyczną.

Wnioskodawca wymieni okna w budynku oraz dociepli podłogę na gruncie w sali gimnastycznej. Modernizację przejdzie także system ogrzewania i instalacja c.o. Aby efekt działań był bardziej ekologiczny, na dachu zainstalowane będą panele fotowoltaiczne.

 

Realizacja projektu przyczyni się do oszczędzania energii, pozwoli uzyskać niższe koszty związane z ogrzewaniem zimą czy chłodzeniem obiektu latem.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja Zespołu Szkół w Zegrzu

Beneficjent: Miasto i Gmina Serock

Całkowita wartość projektu: 2 784 015,85 zł

Kwota dofinansowania: 1 396 744,84 zł

Działanie 4.2 Efektywność energetyczna

 

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2019 r. zaplanowano kolejne 10 konkursów na ponad 171,2 mln zł.

Szczegółowy harmonogram naborów dostępny jest na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś