Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dobre wieści dla mieszkańców Płońska i okolic. Już w przyszłym roku na terenie powiatu płońskiego powstanie system wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności o zagrożeniach. Wpłynie to nie tylko na znaczną poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, ale pozwoli też na ograniczenie skutków katastrof. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma unijne dofinansowanie w wysokości ponad 612 tys. zł. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, starosta płoński Andrzej Stolpa oraz członek zarządu powiatu płońskiego Elżbieta Grodkiewicz. 

Bezpieczeństwo w powiecie płońskim

W ramach projektu zakupiony zostanie system złożony z centrali oraz 38 zestawów syren alarmowych wraz z wyposażeniem, które zostaną zamontowane w jedenastu gminach powiatu płońskiego. Pozwoli to nie tylko na ograniczenie skutków katastrof, ale zminimalizuje również ryzyko kosztów wynikających z usunięcia lub naprawienia szkód. Dzięki wczesnej reakcji istniejące zasoby techniczne i naturalne będą lepiej chronione przed zniszczeniem.

Wzrost świadomości mieszkańców

Liderem projektu jest powiat płoński, a partnerami – jedenaście gmin powiatu płońskiego, w tym dwie gminy miejskie: Miasto Płońsk i Miasto Raciąż oraz dziewięć gmin wiejskich: Czerwińsk nad Wisłą, Dzierzążnia, Joniec, Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż, Naruszewo, Sochocin i Załuski. Na terenie wszystkich gmin uczestniczących w projekcie prowadzona będzie kampania informacyjna z zakresu rodzajów alarmów, komunikatów ostrzegawczych, potencjalnych zagrożeń oraz działań prewencyjnych. Odbędą się też spotkania informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców gmin.

– Jest to dla nas szczególny projekt, ponieważ pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców z 12 gmin powiatu płońskiego. Zaplanowane działania spowodują, że czas reakcji na zagrożenia będzie zdecydowanie krótszy, a odpowiednie służby dotrą na miejsce szybciej  – zaznaczył starosta płoński Andrzej Stolpa.

Od lewej: Adam Struzik marszałek województwa mazowieckiego, Andrzej Stolpa starosta płoński, Elżbieta Grodkiewicz członek zarządu powiatu płońskiego.

Tytuł projektu: System wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi w Powiecie Płońskim

Beneficjent: Powiat Płoński

Całkowita wartość projektu: 766 241,80 zł

Kwota dofinansowania: 612 993,44 zł

Działanie: 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś