Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Przez 18 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej zaszło wiele zmian. Ze wsparcia skorzystały instytucje m.in. z obszaru kultury, zdrowia, oświaty czy nauki. Ogromna część dofinansowanych działań to inwestycje infrastrukturalne. Dziś, kiedy za naszą wschodnią granicą trwa wojna, część beneficjentów zdecydowała się wykorzystać przestrzenie oraz sprzęt dofinansowany z funduszy europejskich, by pomóc uchodźcom z Ukrainy. Zachęcamy do podzielenia się Waszymi inicjatywami z udziałem efektów UE!

 

Na grafice znajduje się zdjęcie dłoni dziecka pomalowanych narodowymi barwami Ukrainy oraz podpis: „Jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich? Podziel się z nami swoimi działaniami na rzecz Ukrainy”.

 

Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy

Coraz więcej uchodźców szuka bezpiecznego schronienia przed wojną w naszym kraju. Wzrasta także liczba osób przebywających na Mazowszu. Wiele instytucji życia publicznego okazuje wsparcie uchodźcom udostępniając swoje przestrzenie w celu zorganizowania chociażby zajęć sportowych czy edukacyjnych dla dzieci z Ukrainy. Zapewniana jest także pomoc medyczna. Tylko ze środków programu regionalnego dla Mazowsza na lata 2014-2020 wsparcie otrzymało ponad 5,6 tys. projektów, a efekty części z nich mogą znaleźć zastosowanie na rzecz pomocy dla uchodźców.

 

Podziel się swoimi działaniami na rzecz Ukrainy

Doceniamy inicjatywy organizowane na rzecz pomocy Ukrainie. Jeśli podjęte przez Was działania odbywają się z wykorzystaniem efektów inwestycji bądź sprzętów dofinansowanych ze środków europejskich, prosimy o wiadomość na adres media@mazowia.eu. Informacje o dalszych losach europejskich inwestycji udostępnimy na stronie www.funduszedlamazowsza.eu oraz w mediach społecznościowych.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś