Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Boguty-Pianki w powiecie ostrowskim. Fundusze unijne pomogą zrealizować inwestycje związane z ochroną powietrza w Domu Lekarza, Domu Nauczyciela oraz w Ośrodku Zdrowia. Zaplanowane prace dotyczą m.in. modernizacji kotłowni w budynkach, montażu instalacji fotowoltaicznej, a także zakupu dwóch kotłów na biomasę. Wartość wsparcia to ponad 1 mln zł. Dziś umowę w tej sprawie podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Boguty-Pianki Jędrzej Michał Drewnowski i skarbnik gminy Mirosława Zbrzeźniak.

Dzięki funduszom unijnym, mazowieckie gminy walczą z zanieczyszczeniem środowiska. Jednym z takich działań jest wymiana starych pieców, np. węglowych. Z dofinansowania do ekologicznego ogrzewania skorzystają również mieszkańcy gminy Boguty-Pianki. Ponad 1 mln zł z programu regionalnego zostanie przeznaczone, m.in. na wymianę urządzeń grzewczych w budynkach wielorodzinnych oraz w budynku użyteczności publicznej. Będzie taniej i bez smogu.

 

Ekologiczne działania

W ramach projektu zaplanowano wymianę starego urządzenia grzewczego dostarczającego do tej pory ciepło do dwóch budynków wielorodzinnych. Inwestycje zostaną przeprowadzone w Domu Nauczyciela oraz w Domu Lekarza. Nowe kotły na biomasę pozwolą obniżyć koszty związane z przygotowaniem ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewaniem. Budynki przejdą również termomodernizację.

Dodatkowo nowy piec zostanie zamontowany w gminnym Ośrodku Zdrowia. Na dachu budynku zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej. Energia elektryczna wytworzona w ten sposób będzie zużywana na potrzeby ośrodka.

 

Tytuł projektu: Wymiana urządzeń grzewczych w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Boguty-Pianki

Beneficjent: Gmina Boguty-Pianki

Całkowita wartość projektu: 1 874 372,82 zł

Kwota dofinansowania: 1 036 922,86 zł

Działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza, Poddziałanie 4.3.1 Ograniczanie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej

 

Źródło zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś