Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Cały czas dostępne są ostatnie możliwości pozyskania wsparcia z Unii Europejskiej, a jednocześnie trwają prace nad założeniami programów pomocowych na lata 2021-2027. W tym tygodniu rozpoczęły się konsultacje Umowy Partnerstwa, czyli najważniejszego dokumentu określającego obszary inwestycji europejskich w Polsce. Spotkanie dotyczące Funduszy Europejskich dla Mazowsza odbędzie się 8 lutego w formule zdalnej. Zapraszamy do oglądania transmisji z konsultacji prowadzonych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz zgłaszania uwag do projektu Umowy Partnerstwa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

 

 

Czym jest Umowa Partnerstwa?

Umowa Partnerstwa na lata 2021-2027 określa założenia pomocy z Unii Europejskiej w ramach Polityki Spójności oraz Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji. W sumie to prawie 76 miliardów euro wsparcia rozwoju Polski i poszczególnych regionów. Pula środków zarezerwowana dla województwa mazowieckiego wyniesie 1,67 mld euro. Dodatkowo część województwa skorzysta z dofinansowania z programu dla Polski Wschodniej (oprócz Warszawy i 9 otaczających ją powiatów, które są zaliczane do obszaru lepiej rozwiniętego). Oprócz tego dostępne będzie wsparcie w programach krajowych, w tym m.in. z obszaru infrastruktury i środowiska, badań i wsparcia innowacyjności, rozwoju cyfrowego, rozwoju kapitału ludzkiego, czy pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom.

 

Jakie cele będą wspierać Fundusze Europejskie?

Realizacja Umowy Partnerstwa wspierać będzie realizację 6 celów Polityki spójności. Należą do nich:

  • Cel 1: Bardziej konkurencyjna i inteligentna Europa
  • Cel 2: Bardziej przyjazna dla środowiska niskoemisyjna Europa
  • Cel 3: Lepiej połączona Europa
  • Cel 4: Europa o silniejszym wymiarze społecznym
  • Cel 5: Europa bliżej obywateli
  • Cel 6: Łagodzenie skutków transformacji w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu

 

Zapraszamy do zapoznania się z projektem Umowy Partnerstwa oraz broszurą informacyjną przygotowaną przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

Jak wziąć udział w konsultacjach?

Zapraszamy do zgłaszania uwag do projektu Umowy Partnerstwa przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.funduszeeuropejskie.gov.pl. Zachęcamy również do oglądania transmisji ze spotkania prowadzonego w formule online 8 lutego z udziałem przedstawicieli Ministerstwa ora Urzędu Marszałkowskiego.

Zapraszamy!

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów o dotacje odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Za zarządzanie pożyczkami odpowiada Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Gospodarstwa Krajowego.

 

Gdzie szukać informacji o konkursach o unijne dofinansowanie?

  • Zapraszamy do kontaktu z ekspertami Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich na Mazowszu. Z uwagi na sytuację epidemiczną zachęcamy do korzystania z konsultacji telefonicznych oraz elektronicznych. Informacje o godzinach pracy Punktów oraz dane kontaktowe znajdują się w zakładce Punkty informacyjne.
  • Zachęcamy do monitorowania na bieżąco aktualizowanych informacji na stronie funduszedlamazowsza.eu oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych Facebook i Twitter. Jesteśmy również dostępni na portalach LinkedInYouTube oraz Instagram.
  • Zapraszamy do zapisania się do newslettera funduszy europejskich dla Mazowsza (m.in. najważniejsze informacje o konkursach i dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś