Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Nowoczesne technologie wkraczają coraz mocniej w nasze życie, również dzięki pomocy finansowej z Unii Europejskiej. Dopasowanie rozwiązań do potrzeb jest podstawą. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę myśląc o wprowadzaniu usług w oparciu o rozwiązania cyfrowe? Czy technologie bardziej pomagają, czy przeszkadzają, a może nawet stanowią dla nas zagrożenie? Między innymi o tym rozmawiali eksperci 12. Forum Rozwoju Mazowsza podczas debaty „A może dałoby się inaczej? Cyfryzacja w praktyce”. Zapraszamy do obejrzenia relacji z debaty.

 

Hasło "A może dałoby się inaczej. Cyfryzacja w praktyce" a w tle dłonie osób korzystających z elektronicznego pulpitu

 

Pomimo wielu zmian wciąż jako kraj plasujemy się poniżej średniej europejskiej w Indeksie gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego (DESI) monitorowanym przez Komisję Europejską. I właśnie wyniki tego badania stały się punktem wyjścia do debaty prowadzonej przez dr inż Ewę Janczar, Członka Zarządu ds. cyfryzacji w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim Sp. z o.o., a w rozmowie udział wzięli:

  • Andrzej Perkowski, Kierownik Biura ds. Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Departament Cyfryzacji, Geodezji i Kartografii, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
  • Sylwia Żółkiewska, projektantka, ekspertka w dziedzinie nowych technologii dla kultury i edukacji, razem z Fundacją Culture Shock realizuje obecnie międzynarodowy projekt Mobile Culture,
  • Kacper Nosarzewski, Partner w firmie 4CF Sp. z o.o., Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością,
  • Maciej Dobrodziej, Dyrektor Marketingu, Warszawska Szkoła Filmowa.

 

Zapraszamy do wysłuchania debaty

 

 

Kolejne materiały już wkrótce! Zachęcamy do odwiedzania strony www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych (Facebook oraz Linkedin)

 

O 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się w dniach 6-7 grudnia 2022 roku pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Ideę Forum wspierał również Europejski Komitet Regionów. Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych. Forum Rozwoju Mazowsza już po raz dwunasty stało się przestrzenią do rozmów o roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu. Pierwszego dnia wydarzenia odbyła się inauguracja programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, a tym samym kolejnych możliwości jakie przyniesie członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie współtworzyło ponad 90 ekspertów i przeszło 40 organizacji reprezentujących administrację, biznes, sektor naukowy i pozarządowy. Z szerokiej oferty debat, warsztatów, prezentacji i pokazów w ramach trzech stref tematycznych – Strefy Rozwoju Mazowsza, Strefy Zdrowia oraz Strefy Młodych skorzystało ponad 1,1 tys. osób na miejscu wydarzenia, a kolejne śledziły transmisję prowadzoną na żywo w internecie. Szczegółowe informacje o wydarzeniu dostępne są na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl .

 

O Funduszach Europejskich dla Mazowsza

Unia Europejska od lat wspiera zrównoważony rozwój Mazowsza. Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 dofinansowanie projektów samorządowych, biznesowych, naukowych, społecznych oraz wspierających rozwój rynku pracy przekroczyło 8 mld zł. Przed nami kolejne możliwości, które przyniesie program Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, a z efektów projektów skorzystają mieszkańcy województwa. Szczegółowe informacje o obecnych oraz przyszłych możliwościach pozyskania wsparcia dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś