Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki funduszom europejskim, możliwa będzie termomodernizacja budynków Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłuszczu i w Chrzęsnem a także Ośrodka Zdrowia w Goszczynie. Przyznane środki umożliwią też realizację kolejnego etapu termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w gminie Strzegowo. Dofinansowanie z UE pozwoli również na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, który trafi do 47 szkół podstawowych z gmin należących do Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci. ”Zakres tych projektów to dwie bardzo ważne części polityki unijnej- transformacja cyfrowa i eliminowanie zagrożeń ekologicznych”- powiedział marszałek Adam Struzik.  W spotkaniu wzięli udział Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Anna Brzezińska, przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu.

Remonty budynków OSP w Tłuszczu i OSP w Chrzęsnem 

W strażnicach zostanie przeprowadzona modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, a rezultatem będzie przyłączenie budynków do sieci gazowej. Kolejne działania to modernizacja instalacji ciepłej wody oraz zmiana oświetlenia na energooszczędne typu LED. Dachy oraz ściany zostaną ocieplone, a drzwi i okna wymienione. Aby umożliwić produkcję energii elektrycznej, wnioskodawca zamontuje instalację fotowoltaiczną.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w Gminie Tłuszcz

Beneficjent: Gmina Tłuszcz

Całkowita wartość projektu: 796 630,02 zł

Kwota dofinansowania: 482 071,23 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Ekologiczne zmiany w Ośrodku Zdrowia w Goszczynie

Prace będą polegały na wymianie starych okien na parterze i piętrze, ociepleniu ścian, w tym ociepleniu cokołu i ścian piwnic w gruncie, a także wymianie okienek piwnicznych. Zainstalowany zostanie kocioł gazowy. Instalacja centralnego ogrzewania zostanie wymieniona na nową, wykonaną z rur plastikowych lub stalowych i wyposażoną w grzejniki z zaworami termostatycznymi. Na dachu budynku zamontowanych zostanie 6 paneli fotowoltaicznych.

 

Tytuł projektu: Termomodernizacja Ośrodka Zdrowia w Goszczynie

Beneficjent: Gmina Goszczyn

Całkowita wartość projektu: 237 508,00 zł

Kwota dofinansowania: 153 276,74 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Termomodernizacja budynku użyteczności publicznej i dwóch szkół w gminie Strzegowo

W ramach inwestycji  w budynku Szkoły Podstawowej w Niedzborzu zostanie zamontowana pompa ciepła powietrze-woda a istniejący kocioł zostanie wymieniony na olejowy. Z kolei w szkole w Dąbrowie zaplanowano montaż pompy ciepła glikol-woda oraz wymianę instalacji centralnego ogrzewania. W obu szkołach stropodachy zostaną ocieplone styropianem. Natomiast w wielofunkcyjnym budynku użyteczności publicznej w Strzegowie zaplanowano montaż pompy ciepła typu powietrze-woda, montaż bufora z grzałką elektryczną, wymianę grzejników oraz montaż zaworów termostatycznych Ocieplone zostaną ściany zewnętrzne i ostatni strop budynku We wszystkich budynkach w ramach projektu zaplanowano także wymianę okien i drzwi, a także montaż instalacji fotowoltaicznej.

Tytuł projektu: Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej w Gminie Strzegowo

etap 2

Beneficjent: Gmina Strzegowo

Całkowita wartość projektu: 3 365 094,62 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 2 164 679,43 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

 

Sprzęt i oprogramowanie dla 47 szkół z Warszawskiego Okręgu Funkcjonalnego

Projekt będzie realizowany w ramach porozumienia partnerskiego zawartego pomiędzy dziewięcioma gminami. Zakres przedsięwzięcia obejmie zakup: komputerów stacjonarnych i przenośnych, tabletów, drukarek i skanerów, projektorów i drobnego sprzętu komputerowego. Szkoły zostaną wyposażone w serwery i sprzęt sieciowy, tablice interaktywne i monitory dotykowe, a także klocki do działań robotyczno-programistycznych. Do placówek w Nadarzynie, Brwinowie, Grodzisku Mazowieckim, Michałowicach, Pruszkowie, Żyrardowie, Milanówku, Starych Babicach i Ożarowie Mazowieckim, trafią pakiety oprogramowania biurowego, licencje na programy edukacyjne i terapeutyczne oraz dostęp do platform edukacyjnych i serwisów streamingowych. W wybranych szkołach zostanie zaadaptowana infrastruktura techniczna (okablowanie światłowodowe). W ramach projektu zaplanowano także wdrożenie wspólnej e-usługi, która będzie udostępniona zarówno dla nauczycieli wszystkich 47 szkół podstawowych biorących udział w projekcie, jak również kadry pedagogicznej innych szkół z obszaru objętego ZIT.

 

Tytuł projektu: E-usługi dla Mazowsza w ramach ZIT

Beneficjent: Gmina Nadarzyn

Całkowita wartość projektu: 9 742 251,51 zł

Kwota dofinansowania: 6 701 322,62 zł

Działanie: 2.1 E- usługi dla szkół w ramach ZIT

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś