Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
WRAZ Z ZAKOŃCZENIEM OKRESU PROGRAMOWANIA RPO WM 2014-2020, TA STRONA PEŁNI FUNKCJĘ ARCHIWALNĄ I
ZAMIESZCZONE NA NIEJ TREŚCI NIE SĄ DALEJ AKTUALIZOWANE. PO AKTUALNE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FUNDUSZAMI
EUROPEJSKIMI NA MAZOWSZU ZAPRASZAMY NA https://funduszeuedlamazowsza.eu/
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Inspirujące debaty i warsztaty, przegląd ofert dotyczących możliwości uzyskania dofinansowania, pokazy nowych projektów i prototypów – nowości z mazowieckich laboratoriów i ośrodków badawczych. 9. Forum Rozwoju Mazowsza odbędzie się 17-18 października 2018 na Stadionie Legii w Warszawie. Będzie to kolejna okazja do tego, by przekonać się, jak Fundusze Europejskie, w połączeniu z wiedzą, kreatywnością i innowacyjnym podejściem przedstawicieli mazowieckiego biznesu, samorządu i nauki, zwiększają potencjał rozwojowy naszego województwa, ale też jak wpływają na zwiększenie jakości życia każdego z nas. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

 

Forum to najważniejsze w województwie mazowieckim wydarzenie o charakterze konferencyjno-warsztatowym związane z rozwojem regionu, które co roku współtworzy kilkudziesięciu partnerów i wspiera kilkudziesięciu prelegentów –znakomitych ekspertów reprezentujących m.in. samorządy, biznes, sektor naukowy i pozarządowy.

Tematami przewodnimi wydarzenia będą tym razem: Region Przyszłości, EkoRegion, Człowiek i Medycyna oraz obszar Turystyka i Kultura, który nawiąże do wszystkich trzech głównych tematów.

Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa – po raz pierwszy w ramach Forum odbędzie się debata z udziałem przedstawicieli Konwentu Marszałków RP oraz Komisji Europejskiej, którzy będą rozmawiać m.in. o potrzebach i wyzwaniach związanych z kolejną perspektywą finansową.

Organizatorem Forum – najważniejszego w województwie mazowieckim wydarzenia o charakterze konferencyjno-warsztatowym związanym z rozwojem regionu – jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU). 9. Forum Rozwoju Mazowsza odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Komisji Europejskiej.

 

Debaty o przyszłości, istniejących i nowych możliwościach oraz przykłady dobrych rozwiązań

Wśród najciekawszych tematów, które odsłonią przed nami perspektywy i możliwości dalszego rozwoju znajdą się m.in.: „Co z kolejną perspektywą? Potrzeby, wyzwania, wnioski i rekomendacje. Debata Marszałków”, „Współpraca miast na przykładzie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawy i sąsiednich gmin – teraźniejszość i przyszłość”, „Trendy i przyszłość Mazowsza. Debata podsumowująca grę strategiczną”, „Biznes 4.0”, „Edukacja przyszłości. Jak budować mosty między edukacją a rynkiem pracy”.

Będzie także można dowiedzieć się, które z istniejących rozwiązań można wykorzystać przy realizacji własnych projektów, np. podczas udziału w następujących debatach: „Dobry klimat dla biznesu, czyli o wspieraniu innowacyjności i przedsiębiorczości w regionie”, „Smartcare, czyli jak dbać o zdrowie i jakość życia mieszkańców?”, „Czyste powietrze, czyli jak wspierać działania antysmogowe?”, „Nowoczesne technologie w edukacji, kulturze i turystyce”, Efektywne działania komunikacyjne w mediach społecznościowych – Social Media 2019”, „Od pomysłu do wdrożenia, czyli o komercjalizacji wyników prac B+R”.

Inspiracją, nie tylko dla przedsiębiorców, mogą być przykłady rozwiązań, dofinansowanych z RPO WM 2014-2020, prezentowane w obszarach takich jak: wspieranie innowacyjności i przedsiębiorczości, innowacje zdrowotne czy innowacje środowiskowe. Będą też prezentowane innowacje wdrażane przez mazowieckie firmy, m.in. rowerowe z wykorzystaniem grafenu, w analizie zanieczyszczeń w produktach zielarskich, w bezpieczeństwie danych oraz w handlu, dzięki wykorzystaniu technik informatycznych.

Nie zabraknie również szerszego spojrzenia i wymiany doświadczeń krajowych i międzynarodowych – zwłaszcza podczas debat z udziałem gości z zagranicy: „Jak tworzyć strefy niskoemisyjnego transportu w jednostkach samorządu terytorialnego?” oraz „Network internationalization – umiędzynarodowienie firm, klastrów i regionów”

Szczegóły programu na stronie: http://forumrozwojumazowsza.pl/program/

 

Sztuczna krew; fotonika w przemyśle; skalowalna, samokonfigurująca i samoorganizująca sieć czujników; sposoby produkcji elementów roweru; badania przesiewowe słuchu – czyli różnorodność forumowych propozycji

Każda edycja Forum to także duża liczba warsztatów i konsultacji, a także nowości i ciekawostek prezentowanych głównie w przestrzeniach Partnerów. Oto tylko kilka przykładów:

Kross pokaże prototyp roweru karbonowego, a Engineo prototyp roweru z ramą karbonowo-grafenową (po raz pierwszy na świecie zastosowano grafen wielkoformatowy). Będzie można wypróbować taki rower. Super lekkie i wytrzymałe mają szansę podbić świat sportu wyczynowego. Specjaliści z Kross będą doradzać jak dobrać odpowiedni dla siebie rower, a specjaliści z Engineo pokażą, w jaki sposób projektuje się rower. Będzie firma NanoSanguis, której prace nad sztuczną krwią wchodzą właśnie w fazę kliniczną. InPhoTech powie, jak można podsłuchiwać za pomocą światłowodów i czy można użyć fotoniki do szybkiej diagnozy nowotworu w zaledwie kilka minut (przy pobraniu kilku kropel krwi). Centrum Nauki Kopernik przedstawi Pracownię Przewrotu Kopernikańskiego, a Pracowania Gier Szkoleniowych zorganizuje Forecast dla Mazowsza – symulację biznesową oparta o model HEXgame.

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu zaprosi na badania przesiewowe słuchu, Urząd Dzielnicy Targówek na zajęcia Joga. Śmiej się z pasją, prowadzone przez licencjonowaną liderkę jogi śmiechu, a Empis & Sensum Mobile będzie udzielać wskazówek dotyczących postępowania w terapii sensorycznej.

Więcej informacji o ciekawych zajęciach i atrakcjach przygotowanych Partnerów Forum na stronie: http://forumrozwojumazowsza.pl/wystawcy/

Zapraszamy na kilkanaście godzin poświęconych dyskusji i wymianie doświadczeń w zakresie realizacji projektów, ale także problemów i wyzwań, z jakimi na co dzień mierzą się przedsiębiorcy, naukowcy, urzędnicy czy też przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji rynku pracy. Podczas 9. Forum Rozwoju Mazowsza będzie można dowiedzieć się także, w jaki sposób współpracować z partnerami i wykonawcami usług, o czym pamiętać podczas realizacji projektu z unijnym dofinansowaniem, a także jak zwiększać efektywność podejmowanych działań, w tym także z wykorzystaniem mediów społecznościowych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny dla wszystkich uczestników, wymaga jedynie rejestracji przez specjalny formularz umieszczony na stronie wydarzenia: http://9forum.connectto.pl/.

Więcej na stronie: http://forumrozwojumazowsza.eu/

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś