Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już od 30 listopada podmioty lecznicze posiadające kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia będą mogły ubiegać się o fundusze europejskie na rozwój e-usług w aptekach szpitalnych. Na wsparcie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przeznaczono ponad 8,5 mln zł. Zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania i licencji poprawi jakość oraz efektywność pracy tych aptek.

 

 

 

Od 30 listopada do 6 lutego będzie można składać wnioski na dofinansowanie wdrożenia e-usług w aptekach szpitalnych. Podmioty lecznicze działające w publicznym systemie ochrony zdrowia i posiadające kontrakt z NFZ będą mogły ubiegać się o fundusze unijne na informatyzację swoich aptek. Konkurs przeprowadzi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Na co dofinansowanie?

Podmioty lecznicze przeznaczą dofinansowanie na zakup oprogramowania wraz z zakupem, rozszerzeniem lub aktualizacją licencji. Elementem projektu może być również zakup środków trwałych, ich montaż oraz modernizacja istniejącego. Finansowanie obejmie adaptację pomieszczeń i infrastruktury technicznej np.: pomieszczenia na serwery, instalacja elektryczna, okablowanie światłowodowe, wentylacja czy klimatyzacja. Możliwe będzie też uzyskanie wsparcia m.in.: na ubezpieczenie sprzętu teleinformatycznego, pokrycie kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa przesyłanych informacji i kosztów prac instalacyjnych, konfiguracyjnych, optymalizacyjnych oraz wdrożeń. Maksymalny poziom dofinansowania 80%,

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z Działanie 2.1 E-usługi, Typ projektów: Informatyzacja służby zdrowia, wsparcie aptek szpitalnych

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych