Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Już od 30 listopada podmioty lecznicze posiadające kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia będą mogły ubiegać się o fundusze europejskie na rozwój e-usług w aptekach szpitalnych. Na wsparcie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przeznaczono ponad 8,5 mln zł. Zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania i licencji poprawi jakość oraz efektywność pracy tych aptek.

 

 

 

Od 30 listopada do 6 lutego będzie można składać wnioski na dofinansowanie wdrożenia e-usług w aptekach szpitalnych. Podmioty lecznicze działające w publicznym systemie ochrony zdrowia i posiadające kontrakt z NFZ będą mogły ubiegać się o fundusze unijne na informatyzację swoich aptek. Konkurs przeprowadzi Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Na co dofinansowanie?

Podmioty lecznicze przeznaczą dofinansowanie na zakup oprogramowania wraz z zakupem, rozszerzeniem lub aktualizacją licencji. Elementem projektu może być również zakup środków trwałych, ich montaż oraz modernizacja istniejącego. Finansowanie obejmie adaptację pomieszczeń i infrastruktury technicznej np.: pomieszczenia na serwery, instalacja elektryczna, okablowanie światłowodowe, wentylacja czy klimatyzacja. Możliwe będzie też uzyskanie wsparcia m.in.: na ubezpieczenie sprzętu teleinformatycznego, pokrycie kosztów związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa przesyłanych informacji i kosztów prac instalacyjnych, konfiguracyjnych, optymalizacyjnych oraz wdrożeń. Maksymalny poziom dofinansowania 80%,

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu z Działanie 2.1 E-usługi, Typ projektów: Informatyzacja służby zdrowia, wsparcie aptek szpitalnych

O RPO WM

Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce Zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków. Za  ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

Gdzie szukać informacji?

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami z  Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zlokalizowanego w siedzibie MJWPU w Warszawie lub jednego z Lokalnych Punktów Informacyjnych w Siedlcach, Płocku, Ciechanowie, Radomiu i Ostrołęce.

Zachęcamy do zapisania się do newslettera Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 (najważniejsze informacje o konkursach, szkoleniach, spotkaniach informacyjnych, dofinansowanych projektach), a także do systemu powiadomień o aktualnych naborach.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś