Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

E-usługi medyczne dla pacjentów szpitali w Siedlcach i Garwolinie oraz wdrożenie nowoczesnych technologii do obsługi spraw urzędowych w gminie Kotuń to kolejne inwestycje, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

E-zdrowie w Siedlcach

Już niebawem SPZOZ w Siedlcach wzbogaci się o osiem e-usług usprawniających kontakty pacjentów z lekarzami i zarządzanie placówką. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z trzema placówkami zdrowotnymi w miejscowościach: Mordy, Wiśniew i Radzików Wielki. W ramach projektu wprowadzone zostaną zarówno elektroniczna dokumentacja medyczna, system do identyfikacji pacjentów (eID), jak i rejestr zdarzeń medycznych. Ponadto pojawią się rozwiązania wspomagające wizyty domowe u pacjentów (Opieka@Dom) oraz prowadzenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich (Opieka@Szkoła). Pierwsze z nich umożliwi lekarzowi sprawdzenie dokumentacji medycznej pacjenta, wystawianie zleceń, skierowań i recept za pomocą urządzenia mobilnego. Drugie natomiast, pozwoli np. na rejestrację wizyt uczniów w gabinecie pielęgniarskim, czy też prowadzenie elektronicznych książeczek zdrowia. Z kolei dzięki elektronicznemu zlecaniu badań diagnostycznych oraz elektronicznej rejestracji pacjentów zwiększy się dostępność świadczeń zdrowotnych. Natomiast zbieranie i analizowanie opinii pacjentów za pomocą e-ankiet pozwoli szpitalowi zapewnić jeszcze wyższą jakość świadczonych usług.

Tytuł projektu: eZdrowie-SPZOZ w Siedlcach na miarę XXI wieku

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach

Całkowita wartość projektu: 3 490 740,00 zł

Kwota dofinansowania: 2 792 592,00 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

 

E-usługi medyczne dla pacjentów powiatu garwolińskiego

Kompleksowa informatyzacja szpitala w Garwolinie rozpoczęta w minionej perspektywie unijnej będzie miała kontynuację. Wsparcie unijne pozwoli na uruchomienie jedenastu e-usług skierowanych do pacjentów szpitala oraz personelu medycznego. Wprowadzanie elektronicznej dokumentacji pozwoli na szybki i łatwy podgląd informacji o stanie zdrowia pacjentów, a telediagnostyka obrazowania ułatwi rejestrowanie opisów wyników badań. Każdemu pacjentowi przypisany zostanie indywidualny kod kreskowy, co usprawni dostęp do informacji o przebiegu leczenia, przyjmowanych lekach, a także wynikach badań diagnostycznych. Mobilna aplikacja „Obchód” zapewni wgląd w informacje o hospitalizowanym pacjencie podczas codziennych obchodów lekarskich. Usługi takie jak Opieka@Szkoła i Opieka@Dom ułatwią natomiast realizację domowych wizyt lekarskich oraz opieki pielęgniarskiej nad uczniami.

Z efektów projektu skorzystają również publiczne zakłady opieki zdrowotnej w Górznie, Trojanowie, Borowiu i Miastkowie Kościelnym. Dla nich przewidziane jest wprowadzenie usługi e-Partner, która pozwoli na elektroniczne przekazywanie wyników zleconych badań lub konsultacji medycznych, rejestrację do specjalistycznych poradni oraz wymianę dokumentacji medycznej pomiędzy placówkami.

Tytuł projektu e-zdrowie@SPZOZ Garwolin – usługi elektroniczne, jako fundament budowy nowego modelu dostępu do danych i świadczeń medycznych

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie

Całkowita wartość projektu: 4 983 960,00 zł

Kwota dofinansowania: 3 987 168, 00 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

E-urząd w powiecie siedleckim

Prostsze załatwianie spraw urzędowych. Tak można określić cel działań, które dzięki unijnemu wsparciu zrealizuje gmina Kotuń. Projekt zasięgiem obejmie też urzędy gminy w Skórcu, Suchożebrach, Wodyniach i Zbuczynie. W ramach inwestycji zaplanowane jest wdrożenie systemu e-usług, co pozwoli na udostępnienie 39 usług elektronicznych dla mieszkańców i przedsiębiorców. Oznacza to zdecydowane uproszczenie procedur administracyjnych, a także przyspieszenie obiegu dokumentów urzędowych. Dla mieszkańców i przedsiębiorców to natomiast większy komfort podczas załatwiania bieżących spraw i duża oszczędność czasu. W ramach inwestycji zakupione zostaną komputery i tablety z niezbędnym oprogramowaniem dla pięciu urzędów gmin.  Powstanie też wirtualna sieć.

Tytuł projektu: E-urząd, sprawna i skuteczna obsługa obywatela

Beneficjent: Gmina Kotuń

Całkowita wartość projektu: 1 657 675,01 zł

Kwota dofinansowania: 1 319 645,60 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2020 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych