Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

E-usługi medyczne dla pacjentów szpitali w Siedlcach i Garwolinie oraz wdrożenie nowoczesnych technologii do obsługi spraw urzędowych w gminie Kotuń to kolejne inwestycje, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

E-zdrowie w Siedlcach

Już niebawem SPZOZ w Siedlcach wzbogaci się o osiem e-usług usprawniających kontakty pacjentów z lekarzami i zarządzanie placówką. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z trzema placówkami zdrowotnymi w miejscowościach: Mordy, Wiśniew i Radzików Wielki. W ramach projektu wprowadzone zostaną zarówno elektroniczna dokumentacja medyczna, system do identyfikacji pacjentów (eID), jak i rejestr zdarzeń medycznych. Ponadto pojawią się rozwiązania wspomagające wizyty domowe u pacjentów (Opieka@Dom) oraz prowadzenie szkolnych gabinetów pielęgniarskich (Opieka@Szkoła). Pierwsze z nich umożliwi lekarzowi sprawdzenie dokumentacji medycznej pacjenta, wystawianie zleceń, skierowań i recept za pomocą urządzenia mobilnego. Drugie natomiast, pozwoli np. na rejestrację wizyt uczniów w gabinecie pielęgniarskim, czy też prowadzenie elektronicznych książeczek zdrowia. Z kolei dzięki elektronicznemu zlecaniu badań diagnostycznych oraz elektronicznej rejestracji pacjentów zwiększy się dostępność świadczeń zdrowotnych. Natomiast zbieranie i analizowanie opinii pacjentów za pomocą e-ankiet pozwoli szpitalowi zapewnić jeszcze wyższą jakość świadczonych usług.

Tytuł projektu: eZdrowie-SPZOZ w Siedlcach na miarę XXI wieku

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach

Całkowita wartość projektu: 3 490 740,00 zł

Kwota dofinansowania: 2 792 592,00 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

 

E-usługi medyczne dla pacjentów powiatu garwolińskiego

Kompleksowa informatyzacja szpitala w Garwolinie rozpoczęta w minionej perspektywie unijnej będzie miała kontynuację. Wsparcie unijne pozwoli na uruchomienie jedenastu e-usług skierowanych do pacjentów szpitala oraz personelu medycznego. Wprowadzanie elektronicznej dokumentacji pozwoli na szybki i łatwy podgląd informacji o stanie zdrowia pacjentów, a telediagnostyka obrazowania ułatwi rejestrowanie opisów wyników badań. Każdemu pacjentowi przypisany zostanie indywidualny kod kreskowy, co usprawni dostęp do informacji o przebiegu leczenia, przyjmowanych lekach, a także wynikach badań diagnostycznych. Mobilna aplikacja „Obchód” zapewni wgląd w informacje o hospitalizowanym pacjencie podczas codziennych obchodów lekarskich. Usługi takie jak Opieka@Szkoła i Opieka@Dom ułatwią natomiast realizację domowych wizyt lekarskich oraz opieki pielęgniarskiej nad uczniami.

Z efektów projektu skorzystają również publiczne zakłady opieki zdrowotnej w Górznie, Trojanowie, Borowiu i Miastkowie Kościelnym. Dla nich przewidziane jest wprowadzenie usługi e-Partner, która pozwoli na elektroniczne przekazywanie wyników zleconych badań lub konsultacji medycznych, rejestrację do specjalistycznych poradni oraz wymianę dokumentacji medycznej pomiędzy placówkami.

Tytuł projektu e-zdrowie@SPZOZ Garwolin – usługi elektroniczne, jako fundament budowy nowego modelu dostępu do danych i świadczeń medycznych

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie

Całkowita wartość projektu: 4 983 960,00 zł

Kwota dofinansowania: 3 987 168, 00 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

E-urząd w powiecie siedleckim

Prostsze załatwianie spraw urzędowych. Tak można określić cel działań, które dzięki unijnemu wsparciu zrealizuje gmina Kotuń. Projekt zasięgiem obejmie też urzędy gminy w Skórcu, Suchożebrach, Wodyniach i Zbuczynie. W ramach inwestycji zaplanowane jest wdrożenie systemu e-usług, co pozwoli na udostępnienie 39 usług elektronicznych dla mieszkańców i przedsiębiorców. Oznacza to zdecydowane uproszczenie procedur administracyjnych, a także przyspieszenie obiegu dokumentów urzędowych. Dla mieszkańców i przedsiębiorców to natomiast większy komfort podczas załatwiania bieżących spraw i duża oszczędność czasu. W ramach inwestycji zakupione zostaną komputery i tablety z niezbędnym oprogramowaniem dla pięciu urzędów gmin.  Powstanie też wirtualna sieć.

Tytuł projektu: E-urząd, sprawna i skuteczna obsługa obywatela

Beneficjent: Gmina Kotuń

Całkowita wartość projektu: 1 657 675,01 zł

Kwota dofinansowania: 1 319 645,60 zł

Działanie: 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś