Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

W 2018 r. radomskie pogotowie i szpital powiatowy w Lipsku wprowadzą nowoczesne e-usługi medyczne. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają ponad 7,8 mln zł unijnego wsparcia. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego przeprowadzi kompleksową informatyzację, natomiast szpital powiatowy w Lipsku wprowadzi aż osiem e-usług. Umowy na dofinansowanie projektów podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.

Kompleksowa informatyzacja Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

Dzięki dotacji unijnej w wysokości ponad 5,1 mln zł Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego przejdzie kompleksową informatyzację i wprowadzi e-usługi. W ramach projektu zostanie zakupiona i zainstalowana serwerownia oraz sieć komputerowa, nowy sprzęt komputerowy, a także oprogramowanie wspomagające zarządzanie placówką. Wdrożonych zostanie siedem e-usług: e-ratownik, e-transport, e-noworodek, e-rejestracja, e-dokumentacja, e-opinia i  e-zabezpieczenie. Usługi te dotyczą udostępniania dokumentacji medycznej, zamawiania transportów medycznych, opiniowania i zabezpieczania imprez masowych.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z czterema placówkami (SPZZOZ Szpital w Iłży, SPZZOZ w Kozienicach, SPZZOZ w Zwoleniu, SPZZOZ w Przysusze) świadczącymi usługi m.in. na obszarach wiejskich. Z usług skorzysta ponad 723 tys. osób z Radomia i ośmiu powiatów – radomskiego, białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego. Wdrożone rozwiązania informatyczne pozwolą na usprawnienie działalności pogotowia, komunikację pacjenta z pogotowiem czy zabezpieczenie danych pacjentów.

Tytuł projektu:

Informatyzacja Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu wraz z wdrożeniem e-usług dla Pacjentów

Beneficjent:

Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu

Całkowita wartość projektu:

6 435 224,70 zł

Kwota dofinansowania:

5 145 227,75 zł

Działanie:

2.1.1 E -usługi dla Mazowsza

Elektroniczna dokumentacja medyczna i e-usługi w szpitalu w Lipsku

Dobre wieści dla pacjentów szpitala powiatowego w Lipsku. W 2018 r. w placówce zostanie wdrożony system elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) oraz pakiet usług z zakresu e-zdrowia. W ramach projektu zakupiona zostanie infrastruktura sieciowa i serwerowa. Wdrożonych zostanie osiem e-usług: e-szkolenia, e-diagnostyka, e-profilaktyka, e-rejestracja z powiadomieniami, e-wyniki, e-konsultacje, e-przychodnia oraz e-recepta. Pozwoli to pacjentom na korzystanie z usług medycznych w dowolnym miejscu i czasie.

W projekt będzie zaangażowanych pięciu partnerów, w tym czterech zlokalizowanych na obszarach wiejskich – SPZOZ gminy Chotcza, SPZPOZ w Rzeczniowie, SPZOZ gminy Przyłęk, SPZPOZ w Lipsku, SPZOZ w Ciepielowie.

Tytuł projektu:

Kompleksowa informatyzacja SPZZOZ w Lipsku w celu wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej i e-usług

Beneficjent:

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ

Całkowita wartość projektu:

3 339 658,35 zł

Kwota dofinansowania:

2 671 726,67 zł

Działanie:

2.1.1 E -usługi dla Mazowsza

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś