Nasze serwisy
W 2018 r. radomskie pogotowie i szpital powiatowy w Lipsku wprowadzą nowoczesne e-usługi medyczne. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekty otrzymają ponad 7,8 mln zł unijnego wsparcia. Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego przeprowadzi kompleksową informatyzację, natomiast szpital powiatowy w Lipsku wprowadzi aż osiem e-usług. Umowy na dofinansowanie projektów podpisali członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.
Dzięki dotacji unijnej w wysokości ponad 5,1 mln zł Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego przejdzie kompleksową informatyzację i wprowadzi e-usługi. W ramach projektu zostanie zakupiona i zainstalowana serwerownia oraz sieć komputerowa, nowy sprzęt komputerowy, a także oprogramowanie wspomagające zarządzanie placówką. Wdrożonych zostanie siedem e-usług: e-ratownik, e-transport, e-noworodek, e-rejestracja, e-dokumentacja, e-opinia i e-zabezpieczenie. Usługi te dotyczą udostępniania dokumentacji medycznej, zamawiania transportów medycznych, opiniowania i zabezpieczania imprez masowych.
Projekt będzie realizowany w partnerstwie z czterema placówkami (SPZZOZ Szpital w Iłży, SPZZOZ w Kozienicach, SPZZOZ w Zwoleniu, SPZZOZ w Przysusze) świadczącymi usługi m.in. na obszarach wiejskich. Z usług skorzysta ponad 723 tys. osób z Radomia i ośmiu powiatów – radomskiego, białobrzeskiego, grójeckiego, kozienickiego, lipskiego, przysuskiego, szydłowieckiego i zwoleńskiego. Wdrożone rozwiązania informatyczne pozwolą na usprawnienie działalności pogotowia, komunikację pacjenta z pogotowiem czy zabezpieczenie danych pacjentów.
Informatyzacja Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu wraz z wdrożeniem e-usług dla Pacjentów
Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego w Radomiu
6 435 224,70 zł
5 145 227,75 zł
2.1.1 E -usługi dla Mazowsza
Dobre wieści dla pacjentów szpitala powiatowego w Lipsku. W 2018 r. w placówce zostanie wdrożony system elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) oraz pakiet usług z zakresu e-zdrowia. W ramach projektu zakupiona zostanie infrastruktura sieciowa i serwerowa. Wdrożonych zostanie osiem e-usług: e-szkolenia, e-diagnostyka, e-profilaktyka, e-rejestracja z powiadomieniami, e-wyniki, e-konsultacje, e-przychodnia oraz e-recepta. Pozwoli to pacjentom na korzystanie z usług medycznych w dowolnym miejscu i czasie.
W projekt będzie zaangażowanych pięciu partnerów, w tym czterech zlokalizowanych na obszarach wiejskich – SPZOZ gminy Chotcza, SPZPOZ w Rzeczniowie, SPZOZ gminy Przyłęk, SPZPOZ w Lipsku, SPZOZ w Ciepielowie.
Kompleksowa informatyzacja SPZZOZ w Lipsku w celu wdrożenia elektronicznej dokumentacji medycznej i e-usług
SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ ZAKŁADÓW OPIEKI ZDROWOTNEJ
3 339 658,35 zł
2 671 726,67 zł
2.1.1 E -usługi dla Mazowsza