Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Budowa wału przeciwpowodziowego w gminie Maciejowice oraz termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Samogoszczy to inwestycje, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymały ponad 23 mln zł dofinansowania z funduszy europejskich. Umowy z beneficjentami podpisali marszałek Adam Struzik oraz członkinie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska.

Drugi etap przebudowy wału przeciwpowodziowego prawobrzeżnej doliny Wisły

W gminie Maciejowice przebudowany zostanie wał przeciwpowodziowy kl. II na odcinku Bączki-Antoniówka Świerżowska. Jest on częścią obwałowania o łącznej długości 26,75 km, stanowiącego zabezpieczenie przeciwpowodziowe doliny Maciejowickiej. Prace obejmą: roboty ziemne przebudowy korpusu wału i ławy przywałowej, uszczelnienie korpusu wału matą bentonitową na całej jego długości i uszczelnienie podłoża wału przesłoną przeciwfiltracyjną w stopie skarpy odwodnej. Zaplanowano również przebudowę przepustu wałowego, wykonanie umocnionej drogi eksploatacyjnej z mijankami, przejazdami i zjazdami wałowymi oraz wykonanie schodów skarpowych. Realizacja projektu pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego doliny Maciejowickiej.

Tytuł projektu: Przebudowa wału przeciwpowodziowego kl. II w km 23+040 – 35+000 prawobrzeżnej doliny Wisły na odcinku Bączki – Antoniówka Świerżowska gm. Maciejowice, pow. garwoliński – etap III w km 23+040+26+900

Beneficjent: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

Całkowita wartość projektu: 27 913 583,75 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 22 330 867,00 zł

Działanie: 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu

Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Samogoszczy (gmina Maciejowice)

Prace termomodernizacyjne w budynku Szkoły Podstawowej w Samogoszczy obejmą modernizację centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej. W ramach inwestycji zaplanowano ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem i ocieplenie ścian zewnętrznych. Projekt przewiduje wymianę okien zewnętrznych i montaż instalacji fotowoltaicznej. Dzięki przeprowadzonym pracom termomodernizacyjnym poprawią się warunki pracy i nauki dla uczniów i nauczycieli.

„Te umowy na dofinasowanie unijne są dla nas w tej gminie niezwykle ważne. Termomodernizacja szkoły jest dla nas niezbędna- od czasów kiedy została wybudowana w 2000 roku, nigdy nie była remontowana. Natomiast budowa trzeciego etapu wałów powodziowych, to dla nas kwestia bezpieczeństwa naszych mieszkańców. W sumie podczas ostatnich 4 lat fundusze europejskie zasiliły teren naszej gminy o ponad 50 mln. zł.”- powiedział Tomasz Kwiatkowski, wójt gminy Maciejowice.

Tytuł projektu: Kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Samogoszczy

Beneficjent: Gmina Maciejowice

Całkowita wartość projektu: 2 212 737,15 zł

Kwota dofinansowania z Unii Europejskiej: 1 343 185,43 zł

Działanie: 12.1 REACT – EU dla termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na Mazowszu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś