Przejdź do menu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Kliknij, aby wrócić na stronę główną Strona Samorządu Województwa Mazowieckiego - Przejdź na stronę Serwis Serwisu Komisji Europejskiej - Przejdź na stronę
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Zakończyła się właśnie trasa Strefy Gry o M. 7 wyjazdów, 10 tysięcy uczestników, 300 m2 kreatywnej przestrzeni. Odwiedziliśmy miejscowości z regionu Mazowsza, gdzie podczas lokalnych imprez promowaliśmy fundusze europejskie i pokazywaliśmy mieszkańcom jak są ważne dla rozwoju regionu i wpływają na polepszenie jakości życia. Na trasie znalazł się Otwock, Płock i okolice (niewielka miejscowość Bulkowo), Węgrów, Ostrołęka, Gołotczyzna i Radom.

Strefa Gry o M. to interaktywna przestrzeń, w ramach której Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych zorganizowała punkt informacyjny funduszy europejskich, strefę gry planszowej Mazopolis gdzie gra o fundusze toczyła się nie tylko przy stolikach ale również na jej wielkoformatowej wersji o rozmiarze 100 m2, kącik zabaw dla dzieci oraz Koło Fortuny – quiz wiedzy na temat Unii Europejskiej.
Z tej inicjatywy skorzystało ponad 10 tysięcy osób.

Konsultanci z Lokalnych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich i lokalnych filii Wojewódzkiego Urzędu Pracy udzielali konsultacji na temat możliwości pozyskania dotacji unijnych nie tylko z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, ale również z programów krajowych. Najwięcej pytań dotyczyło możliwości uzyskania dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej i na rozwój firm. Z konsultacji korzystały nie tylko osoby fizyczne, ale również przedstawiciele organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń oraz przedsiębiorcy, którzy chcą rozwijać działalność swojej firmy.

Informacje na temat Strefy Gry o M. i plakaty promocyjne ukazały się w lokalnych gazetach i w regionalnych portalach internetowych, a w stacjach radiowych emitowane były spoty zapraszające do Strefy w ramach poszczególnych imprez.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w Strefie i wspólną edukację w obszarze funduszy europejskich. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowych ze wszystkich wyjazdów ze Strefą Gry o M.

 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś
Pomóż nam poprawić nasz serwis

Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 oraz ze środków budżetu województwa mazowieckiego.

2023 © Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych