Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Unia stawia na ekologię. Tym razem wsparcie unijne na inwestycje poprawiające efektywność energetyczną i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii trafi do gmin Łochów, Pilawa oraz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Jadwigi w Mokobodach. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego te trzy projekty otrzymają wsparcie o łącznej wysokości 13 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020. Dziś umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz beneficjenci. 

OZE w gminie Łochów

To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Łochów. Do końca 2018 r. ponad 9,8 mln zł z funduszy unijnych gmina zainwestuje w odnawialne źródła energii. W ramach realizowanego projektu zostaną zakupione i zamontowane instalacje solarne dla 555 budynków mieszkalnych oraz dla budynku „wspólnoty mieszkaniowej”. Poza tym w 218 budynkach mieszkalnych zamontowane zostaną również instalacje fotowoltaiczne, a w kolejnych 126 – kotły na biomasę. Budowa tych mikroinstalacji pozwoli na zwiększenie stopnia wykorzystania OZE i przyczyni się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

Tytuł projektu:  Odnawialne źródła energii w Gminie Łochów

Beneficjent: Gmina Łochów

Całkowita wartość projektu: 13 634 106,51 zł

Kwota dofinansowania: 9 825 636,01 zł

Działanie: 4.1 Odnawialne źródła energii

Zwiększenie efektywności energetycznej budynków w gminie Pilawa

Już w drugiej połowie 2018 r. budynki: Ochotniczej Straży Pożarnej w Puznówce, Szkoły Podstawowej w Gocławiu, Szkoły Podstawowej w Trąbkach, a także w Gimnazjum w Trąbkach przejdą termomodernizację. W każdym z nich ściany zewnętrzne i stropy zostaną ocieplone, wymienione zostaną również okna i drzwi. Projekt obejmuje montaż nowych źródeł ciepła wraz z instalacją grzewczą, odnawialnych źródeł energii m.in. pomp ciepła i ogniw fotowoltaicznych na potrzeby centralnego ogrzewania i energii elektrycznej. W budynkach zastosowane zostanie również energooszczędne oświetlenie. Realizacja projektu wpłynie na zwiększenie efektywności energetycznej i bezpieczeństwa w budynkach oraz spowoduje zmniejszenie kosztów zużycia energii. Zastosowanie OZE przyczyni się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i ograniczenia degradacji środowiska.

Tytuł projektu: Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Pilawa

Beneficjent: Miasto i Gmina Pilawa

Całkowita wartość projektu: 3 772 153,06 zł

Kwota dofinansowania: 3 017 722,44 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

Termomodernizacja budynku dzwonnicy w Mokobodach

Do Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Jadwigi w Mokobodach trafi ponad 150 tys. zł wsparcia ze środków unijnych na wykonanie termomodernizacji budynku dzwonnicy przy zabytkowym kościele. W tzw. Domu Spotkań „Dzwonnica” wykonane zostaną prace inwestycyjne polegające na ociepleniu ścian zewnętrznych, fundamentów, stropów (nad piwnicą, parterem i piętrem), wymianie drzwi zewnętrznych i okien, a także na wymianie oświetlenia na energooszczędne. Poza tym w ramach projektu zostaną wymienione rury centralnego ogrzewania i grzejniki, a na dachu dzwonnicy zamontowane zestawy fotowoltaiczne. Realizacja inwestycji poprawi efektywność energetyczną budynku oraz zmniejszy ilość zanieczyszczeń emitowanych do powietrza.

Tytuł projektu: Termomodernizacja budynku dzwonnicy: Dom Spotkań „Dzwonnica”

Beneficjent: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jadwigi

Całkowita wartość projektu: 201 942,80 zł

Kwota dofinansowania: 158 910,54 zł

Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy . Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 proc. wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu 

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś