Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Dzięki środkom unijnym już w połowie przyszłego roku na terenie Płocka powstanie 13 km nowych ścieżek rowerowych. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego projekt otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 11,4 mln zł w ramach RPO WM 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik i prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

W tej perspektywie unijnej duży nacisk kładziemy na ścieżki rowerowe. Dzięki wsparciu unijnemu Mazowsze ma szansę stać się regionem przyjaznym dla rowerzystów. Cieszę się, że Płock skorzystał z tej szansy – podkreślił marszałek Adam Struzik.

W połowie przyszłego roku w Płocku powstanie 13 km dróg rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, czyli parkingami, stojakami na rowery, separatorami i strefami uspokojonego ruchu tzw. „tempo 30”. Nowe ścieżki rowerowe zostaną wybudowane w ciągu ulicy Dobrzykowskiej – na odcinku od ul. Wąskiej do granicy miasta oraz w ciągu ulicy Popłacińskiej, Portowej i Kolejowej od ulicy Kolejowej do granicy miasta i od ulicy Portowej do lewobrzeżnego nadbrzeża Wisły.

Projekt obejmuje także remont ścieżek już istniejących w ciągu Alei Broniewskiego i ulicy Mostowej, od mostu do ulicy Tumskiej. Przebudowane zostaną także drogi rowerowe w ciągu ulicy Nowy Rynek i Obrońców Westerplatte, a także w ciągu ulicy Wyszogrodzkiej, Piłsudskiego, Jachowicza na odcinku od ul. Armii Krajowej do ulicy Bielskiej. Oprócz robót budowlanych zostaną wykonane prace instalacyjne i elektryczne.

Partnerami w projekcie są miasto i gmina Gąbin oraz gminy Stara Biała i Nowy Duninów. Projekt będzie realizowany przez Miejski Zarząd Dróg w Płocku.

Tytuł projektu: Budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Płocka

Beneficjent: Gmina – Miasto Płock

Całkowita wartość projektu: 15 354 799,50 zł

Kwota dofinansowania: 11 478 289,84 zł

Działanie: 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza

O RPO WM 2014-2020

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i organizacji pozarządowych. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Na 2017 r. zaplanowano ponad 40 konkursów na przeszło 1,1 mld zł. Szczegółowe informacje o tegorocznych konkursach dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś