Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Jak Unia Europejska wspiera rozwój Mazowsza? O tym porozmawiamy podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza, które zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego odbędzie się w dniach 6-7 grudnia 2022 r. w Warszawie (Uwaga! Nowy termin). Organizatorem wydarzenia jest Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Informacja o nowym terminie Forum Rozwoju Mazowsza (6-7 grudnia 2022 r. ), a w tle kontury ludzi

Forum Rozwoju Mazowsza od lat stanowi przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami i inspiracjami w gronie przedstawicieli administracji, biznesu, sektora naukowego i pozarządowego. Z uwagi na obchodzony obecnie Europejski Rok Młodzieży po raz pierwszy część wydarzenia wypełniona będzie ofertą skierowaną do uczniów, studentów, absolwentów oraz organizacji z nimi współpracujących. 

  1. Forum Rozwoju Mazowsza to:
  • dwudniowe, darmowe wydarzenie poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu,
  • 3 strefy tematyczne: Strefa Rozwoju Mazowsza, Strefa Zdrowia oraz Strefa Młodych,
  • inspirujące debaty z polskimi i zagranicznymi ekspertami organizowane na dwóch scenach,
  • interaktywna przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń,
  • warsztaty, symulacje, gry rozwojowe, pokazy i prezentacje,
  • wyjątkowa przestrzeń skierowana specjalnie do młodych mieszkańców Mazowsza. 

Przyszłość zaczyna się DZIŚ

W ramach sceny Rozwoju Mazowsza w gronie ekspertów porozmawiamy o przyszłości finansowania europejskiego, tworzeniu zielonych miast przyszłości, rozwoju biznesu czy cyfryzacji usług dla mieszkańców. Zastanowimy się nad rolą turystyki w kontekście rozwoju lokalnego. Duży nacisk położymy również na dyskusję o trendach i wyzwaniach
w obszarze ochrony zdrowia, a także działaniach na rzecz dbania o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Przyszłość to MY

Scena Młodych z kolei stanie się przestrzenią do rozmów o tym dlaczego pokolenie Z nie chce być liderami, jak stawiać pierwsze kroki w biznesie, czy też jak wykorzystać szansę którą daje edukacja poza granicami. Będzie to również miejsce prezentacji innowacyjnych rozwiązań uczelnianych, a także wielu dyskusji o roli młodych w rozwoju lokalnym, wolontariacie, ograniczaniu zmian klimatycznych, czy też dbaniu o bezpieczeństwo danych w internecie.

Liderzy Ochrony Zdrowia na Mazowszu

Podczas pierwszego dnia Forum Rozwoju Mazowsza odbędzie się rozstrzygnięcie edycji specjalnej konkursu Lider Zmian – Lider Ochrony Zdrowia, organizowanej pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. O wynikach konkursu zadecydują sami mieszkańcy podczas internetowego głosowania. Nagrody przyznane zostaną w kategoriach: Walka z pandemią COVID-19, diagnostyka i leczenie pacjentów, profilaktyka i programy zdrowotne oraz innowacje. Zgłoszenia projektów dofinansowanych przez Unię Europejską przyjmowane są jeszcze do 30 września. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie www.liderzmian.eu .

Rejestracja na wydarzenie zostanie uruchomiona w późniejszym terminie. Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.forumrozwojumazowsza.pl oraz profilu Forum Rozwoju Mazowsza w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco publikowane będą wszelkie informacje.

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś