Przejdź do menu Przejdź do treści strony Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do stopki Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu Zmień rozmiar tekstu konkrast ikona Włącz podkreślenie linków Wyłącz podkreślenie linków
Kliknij, aby zobaczyć możliwe ustawienia
Kliknij, aby wydrukować stronę
Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera!
Serwis Regionalnego Programu Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski Flaga Unii Europejskiej
Nawigacja
Zamknij okno z submenu

Nasze serwisy

Podróżując po Europie, możemy czuć się bezpiecznie. Jako obywatele Unii Europejskiej jesteśmy chronieni prawami pasażerów. Co nam przysługuje w sytuacji opóźnienia się lotu, gdy spóźni się pociąg albo gdy zgubimy bagaż?

Grafika przedstawia peron kolejowy i rodzinę z walizkami, która wybiera się w podróż pociągiem. Napis: Prawa pasażerów w Unii Europejskiej.

Unia Europejska wspiera swoich obywateli w każdej dziedzinie życia. Tak jest również z osobami podróżującymi po krajach członkowskich. Podróżni mają określone prawa chroniące ich czy to podczas wakacji, czy wyjazdów biznesowych. Przepisy te określają odpowiedzialność przewoźnika w razie wypadku, wskazują możliwości dochodzenia swoich praw, co robić w sytuacji odwołanych rejsów czy zagubionego bagażu. Warto wiedzieć jakie przysługują nam prawa. Przygotowana jest również aplikacja na  smartfona pod nazwą: „Prawa pasażerów”. Prawo pasażerów zostało podzielone na rodzaj transportu:

  • Prawa pasażerów linii lotniczych
  • Prawa pasażerów kolei
  • Prawa pasażerów w transporcie autobusowym i autokarowym
  • Prawa pasażerów statków

Szczegóły dotyczące tych praw znajdują się na stronie internetowej:

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/passenger-rights/index_pl.htm

Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś